Muzikoterapie/léčba zvukem

Muzikoterapie je založena na principu, že vše ve vesmíru vzniklo z vibrace. A protože naše těla jsou tvořena vodou a voda vede zvuk, je tělo úžasným rezonátorem zvuku. Zvuk rezonuje ve vodě čtyřikrát rychleji. Tyto vibrační zvuky procházejí tělem, aby pomohly odstranit energetické blokády, čímž zmírňují stagnaci, bolest a zvyšují tok Prany, životní energie. 

Vzhledem k tomu, že vše má vibrační frekvenci, včetně nás samých, dává smysl, že zvukové frekvence ovlivňují to, jak se cítíme. Zvuk dokáže převibrovat frekvence z nízké energie jako je vina či strachu k vyšším vibracím lásky a radosti. To je důvod, proč konkrétní písně a druhy hudby v nás často vyvolávají specifické typy emocí. To je podstatou i léčení zvukem, což je prastará léčebná technika, která využívá tónové frekvence k uvedení těla do stavu vibrační rovnováhy a harmonie. Léčba zvukem synchronizuje mozkové vlny pro dosažení hlubokých stavů relaxace a pomáhá obnovit normální vibrační frekvence buněk v našem těle.

Přínosy léčení zvukem

1. Je to super-relaxační

Hluboká relaxace je jednou z nejvýznamnějších a univerzálních výhod zvukové terapie. Zvuky prostupují naším systémem a vrací jej zpět do harmonie. 

2. Pomáhá odstraňovat energetické blokády

Zvukové vibrace otevírají, čistí a vyrovnávají čakry a uvolňují uvízlou energii. Něco jako "energetická masáž hlubokých tkání", která ve vás zanechá pocit rovnováhy a naplnění.

Když dojde k uzdravení, můžete také cítit fyzické pocity, jako je brnění v rukou nebo pocit, že je vám horko nebo zima. Dýchejte do pocitů, aniž byste se k nim připojovali nebo je označovali. Místo toho se soustřeďte na svůj dech, když je necháváte projít.

3. Posiluje vaše zdraví

Výhody mohou zahrnovat lepší spánek, snížení chronické bolesti a krevního tlaku, snížení cholesterolu a snížení rizika srdečních onemocnění. (Pro odbornou pomoc s těmito nemocemi navštivte lékaře.)

4. Podporuje duševní, emocionální a duchovní pohodu

Léčí také na mentální a emocionální úrovni. Léčení zvukem pomáhá snižovat stres, úzkost a depresi. Vyrovnává a čistí mysl a vede k obnovenému pocitu smysluplnosti, pohody, klidu a štěstí.

Pracuji s křišťálovýma miskama a s ladícíma vidličkama se záměrem na čistění a  harmonizaci čaker (energetických center) v našem těle. 

Křišťálové zpívající mísy


Jedním z důvodů používání křišťálových zpívajících mís je přesvědčení, že naše těla jsou tvořena krystalickými strukturami. Z tohoto důvodu se má za to, že křišťálové zpívající mísy významně ovlivňují všechny orgány a buňky vašeho těla. Kromě toho frekvence vašich mozkových vln a stav vědomí mohou být pozitivně nabity vibracemi, které se vytvářejí během zprostředkování zvukové misky.

Křišťálové zpívající mísy jsou vyrobeny z čistého křemene (v podstatě 99,8% křemíkového křemene) a písku ve zvlákňovací formě, procesem, který zahřeje směs na asi 4000 stupňů. Během výrobního procesu lze křišťálové misky "naprogramovat" tak, aby pomocí digitální technologie vytvářely specifické zvuky v závislosti na individuálních potřebách. Při současném hraní některé mísy vzájemně ladí.

Tělo má přirozenou afinitu ke křemenu. Na molekulární úrovni naše buňky obsahují oxid křemičitý, který vyrovnává naše elektromagnetické energie. Krystal funguje jako oscilátor, zvětšuje a přenáší čistý tón. Jak zvuk ovlivňuje aktivitu mozkových vln, člověk může vstoupit do změněného stavu vědomí. Protože jsou ovlivněny různé části mozku, je pravděpodobné, že uvolňují různé hormony a neurochemické látky.

Křišťálové zpívající misky produkují vibrační zvuk, který rezonuje s čakrou vašeho těla. Terapie čistými křišťálovými mísami pomáhá obnovit rovnováhu vašeho těla k optimálnímu zdraví. Tato terapie přenáší energii do vaší aury a přímo ovlivňuje aktivitu mozkových vln, čímž podporuje zlepšený stav vědomí. Křišťálové zpívající mísy jsou mocnými nástroji, které mohou pomoci léčit duševní a fyzické nemoci.

Čiré křemenné zpívající misky obsahují sedm barev duhy, které stimulují sedm energetických center neboli čaker vašeho těla. To pomáhá léčit posluchače přenosem čistého světla do lidské aury. Tento proces rozšiřuje vaše vědomí a přináší pozitivní posun ve vašem vědomí, pomáhá vám sladit se se svým skutečným, původním já. Také se věří, že krystaly křemene mají schopnost vyrovnávat vaše elektromagnetické pole během meditace.

Ladící vidličky

Ladička je akustický rezonátor ve formě dvouzubé vidlice z kalibrovaného kovu. Ladičky existují od roku 1700, vytvořil je John Shore, britský hudebník a seržant trumpetista a dvorní loutnista.

Ladicí vidlice lze přidržet ke konkrétním částem těla a vysílat vibrace, které uvolňují napětí a otevírají zablokované energetické kanály. Tato forma léčení zvukem je dobrá pro emoční rovnováhu a úlevu od bolesti.

Používání vidliček ovlivňuje naše biologické rytmy.  Umožňuje každému z nás synchronizovat se s přírodními cykly, což nám umožňuje nalézt rovnováhu a homeostázu. Homeostáza je základem pro léčení fyzického těla, mysli a ducha.

Ladičky bohaté na rezonanci a vibrace spojují a podporují přirozené frekvence těla. Zvukové vlny vidliček vibrují a cestují hluboko do těla po energetických drahách, které ovlivňují lidskou fyziologii a zpřístupňují náš smysl pro rovnováhu, prostor, paměť a léčení. 

Mnozí zkoumali muzikoterapii a její přínos pro lidské tělo, včetně Dr. Johna Beaulieua, který strávil hodiny ve zvukotěsné místnosti posloucháním zvuků svého těla v klidu a ve stresu. Zjistil, že nervový systém má ve skutečnosti tón nebo hučení a když je ve stresu, tón se mění. Okamžitě dokázal vyladit své tělo a tím i nervový systém pomocí ladiček.