Marma terapie

Na jedné z mých cest do Indie jsem pod vedením Dr. Vivek Mohindra prošla kurzem Ajurvédské Terapie MARMA, která se zabývá správným tokem energie Prány,    naší životní síly.


Nauka o marmách se objevuje v průběhu celého civilizačního i léčitelského vývoje dávné indické kultury, která patří k nejstarším na světě. Marma masáž pochází z roku 1500 př. n. l. z jižní Indie. Stará a uctívaná forma bojových umění zvaná kalaripayattu objevila umístění bodů marma jako první. Marma terapie má okamžitý léčebný a relaxační účinek na tělo, když se používá jako léčba pro druhé nebo jako samoléčba. Marma terapie zahrnuje jemný a někdy i hlubší dotek na marma body. Dotek může způsobit nesmírné uzdravení a omlazení.

Marma je sanskrtské slovo, které označuje jakoukoli otevřenou, odkrytou, slabou nebo citlivou část těla. V ájurvédě je to bod v lidském těle, který se nachází na křižovatce žil, svalů, kloubů, kostí, vazů nebo šlach.

Marmy jsou centra s vysokou koncetrací prány, řídící síly všech fyzických i psychických procesů. Marmy slouží jako pránické regulátory, jejichž prostřednictvím můžeme intenzitu prány na různých místech těla zvyšovat, snižovat nebo zcela utlumovat. V marmových bodech se někdy i na celé roky usazují toxické látky, napětí a negativní pocity. 

"Marma terapie je energetické léčení ájurvédské metody. Marma body jsou vchody do 7 čaker – center ve vašem těle, kterými proudí energie."

Marmy jsou součástí rozsáhlé "posvátné fyziologie", která mapuje tělo podle jemnohmotných energetických proudků a silových výstupů. Tělo má své specifické "živé" body stejně jako má Země své energetické a magnetické proudy či podle duchovní geografie svá posvátná místa. Chceme-li dosáhnout hlubší harmonie se Zemí i šíře pojímaných vesmírných prostorem, je třeba tento "posvátný zeměpis" vlastního těla dobře znát. 


Výhody Marma terapie

Marma terapie může způsobit velké změny v těle na fyzické, emocionální, mentální a duchovní úrovni. To může poskytnout celou řadu výhod. Některé z nich zahrnují:

• Detoxikace organismu

• Rozzářená pleť 

• Restartuje náši energii

• Reguluje tělesnou teplotu

• Hlubší spánek a neurochemická rovnováha

• Lepší dýchání, trávení a imunita

• Harmonizace nervového systému

• Uvolňuje stres a úzkust, emoční blokády

• Pomáhá s koncentrací

Marma terapii používám v kombinaci s muzikoterapií kde přes stimulaci bodů odblokovávám stagnující energii a v zápětí harmonizuji ladícíma vidličkama a křišťálovýma miskama. Zaměřuji se na energetická centra čaker, které mají největší potenciál energetické dráhy pročistit a umožnit tak životní energii volně téct a uvolnit emoční blokády v těle.


Cena zahrnuhe: konzultaci 15-30 minut dle potřeby a 

60 minut práci s tělem.....800 Kč