Jógový pobyt Goa, Indie

12.- 22. února 2025

Cesta k sobě

Během těchto deseti dnů budete mít možnost se odreagovat, zregenerovat a zastavit, což Vám umožní se ponořit hlouběji do svého nitra. Ubytování je situováno v Ájurvédském rezortu, který je obklopen panenckou přírodou a je stituován v tradiční indické vesnici 20 minut chůze od  pláže. Chatky jsou postaveny z místního dřeva, mají vlastní umývárnu s toaletou v západním stylu, ventilátor, klimatizaci, elektrickou zásuvku, ručníky a pohodlné matrace. Cena také zahrnuje vegetariánskou indickou stravu z místních organických surovin.

Ájurvédy je nejstarší a nejholistickější systém zdravotní péče. Ájurvéda (sanskrtské slovo, které znamená "věda o životě" nebo "znalost života") je jedním z nejstarších celotělových léčebných systémů na světě. Byl vyvinut před více než 5000 lety v Indii. Ájurvéda je založena na přesvědčení, že zdraví a wellness závisí na jemné rovnováze mezi myslí, tělem, duchem a prostředím. Hlavním cílem ájurvédské medicíny je podpora dobrého zdraví a prevence, nikoli boj s nemocemi. Léčba však může být zaměřena na konkrétní zdravotní problémy.

Dále se můžete těšit na bohatý program, který je sestaven tak, abyste zároveň měli dostatek volného času na procházky na pláži, koupání, bytí, plynutí, čtení, debatování a jiné.


Den začneme ranní jógou, která se bude skládat z různých dechových cvičení (Pranayama), pozic (Asán) a meditace (Dhyana). Po snídani budete mít osobní prostor, Ájurvédské procedury, vycházky na pláž a odpoledne se sejdeme na další program, který se bude skládat např. z Osho meditace, dýchací cvičení, přednášky o čakrách, učení tradičních indických manter, ecstatického tance nebo další lekce jógy. Po večeři bude opět volný prostor nebo muziko terapie či Jóga Nidra, která Vás naladí na klidné spaní a vědomé snění.

Příklad programu:

Den 1:                                                                      

7:30 - 8:30 Ranní jóga na pláži                     

9:00 - 1O:00 Snídaně               

10:00 - 14:00 Koupačka/volno/Ájurvéda   

13:00 - 14:00 Oběd                  

14:00 - 16:00 přednáška o čakrách nebo jiné semináře                       

16:00 - 19:00 Volno                                        

19:00 - 20:00 Večeře               

21:00 - 21:30 Muzikoterapie

Den 2:                                                                       

8:00 - 9:00 Ranní jóga                                 

9::00 - 10:00 Snídaně                      

10:00 - 16:00 Koupačka/volno/Ájurvéda

13:00 Oběd          

17:00 - 18:00 Hatha jóga                 

19:00 - 20:00 Večeře                              

21:00 - 22:00 Jóga Nidra                       


Tento jógový pobyt je vytvořen pro všechny příznivce jógy; jak začátečníky, tak i pro ty kteří jógu nikdy nevyzkoušeli či pro pokročilé jedince, kteří se chtějí posunou za své hranice, ale v každodenním životě na to nemají čas a energii. Je to příležitost se ponořit hlouběji do své duše, najít nový životní směr nebo se seznámit s podobně naladěnými lidmi. Budeme společně cvičit, tančit, radovat se, a to vše v za podpory hřejivé náruče Matky Indie. Namaste.


Kdo tě bude provázet:

ALŽBĚTA PEŠKOVÁ

Alžběta je česko-americká studentka a učitelka jógy, tantry a meditace - zakladatelka Ananta Yoga Tantra. Svou jógovou cestu začala ve svých 20 letech, kdy pocítila hluboké volání po své duchovní cestě. Krátce na to začala cestovat a plnit si své sny. Bylo to v roce 2009, kdy se jóga stala jejím životním stylem a v roce 2011 začala sdílet svou vášeň. Studovala u mnoha učitelů různé styly jógy po celém světě. Její každodenní sádhana (duchovní praxe) zahrnuje ásany, pránájámu, mantry a meditaci, díky kterým roste každý den. Jejím posláním je sdílet své znalosti a zkušenosti s cílem zlepšit                                                          životy lidí.

Dr. VIVEK MOHINDRA 

Dr. Vivek Mohindra je učitel ájurvédy a filozofie jógy. Jeho výuka ájurvédy a indické filozofie je pro lidi ze západu snadno stravitelná, protože má dobré zkušenosti s výukou lidí ze západu v Indii a Evropě. Dr. Vivek má silné znalosti ájurvédy a je vynikající ve vytváření přirozené soudržnosti mezi jednotlivcem a světem díky jeho postgraduálnímu studiu řízení lidských zdrojů. Dr. Vivek se aktivně podílí na pobytu a konzultace jsou k dispozici během celého pobytu.


Co je v ceně zahrnuto:

 • 10 nocí v resortu v chatkáchs WC, sprchou a některé s terasou
 • plná penze (indická vegetariánská organická strava)
 • Čaj, kafe, voda po celý den
 • 2 lekce jógy denně (Hatha, Yin, Nidra, Vinyasa flow)
 • Semináře (čakrový systém, učení manter)
 • Osho meditace
 • Muzikoterapie
 • 5 Ájurvédských procedur
 • dvě konzultace s doktorem
 • celodenní výlet 

O lekcích a seminářích:

 • Lekce jógy různých stylů jsou rozvrhnuty tak, aby byla nastavena rovnováha mezi Jin a Jang energiemi v našem těle.
 • Čakrový seminář - lekce na téma našeho energetického těla, co je čakra a jakou roli hraje nejen v naší jógové praxi, ale i v našem životě. Proč čakrám věnovat pozornost a jak jejich harmonizace může ovlivnit naše životy.
 • Extatický tanec - oslava volným tancem na duchovně povznášející se hudbu. Zde můžete prozkoumat přirozené pohyby svého těla, uvolnit se a hrát si!
 • Osho meditace - Osho Meditace je vhodná pro začátečníky, nepotřebujete žádné zkušenosti s meditací. Součástí meditace je aktivní pohyb, aktivuje naši vnitřní energii a uvolňuje napětí. Je to jednoduchý způsob, jak se dostat do přítomnosti. ("Ať děláte cokoli, nenechte minulost pohnout svou myslí; nenechte se vyrušit budoucností. Protože minulost už není a budoucnost ještě není. Žít ve vzpomínkách, žít v představách znamená žít v neexistenci. Osho")
 • Muzikoterapie - Zvuk dokáže převibrovat frekvence z nízké energie jako je vina či strach k vyšším vibracím lásky a radosti. To je důvod, proč konkrétní písně a druhy hudby v nás často vyvolávají specifické typy emocí. To je podstatou i léčení zvukem, což je prastará léčebná technika, která využívá tónové frekvence k uvedení těla do stavu vibrační rovnováhy a harmonie.

Co v ceně není:

 • Letenka
 • možnost ajurvédských procedur po celou dobu pobytu
 • Doprava z/na letiště (okolo 800 Kč jedna cesta, taxi bude zajištěn a lze sdílet vozidlo)
 • Nakupování

Cena: 

 10 nocí v dvoulůžkové chatce se stravou a programem:

do 10. 10. 2024 24 900 Kč tato cena je omezena pro prvních pět jogínů.

od 11. 10. 2024 26 900 Kč

10 nocí v jednolůžkové chatce se stravou a programem:

do 10. 10. 2024 29 900 Kč

od 11. 10. 2024 31 900 Kč

Maximální počet zúčastněných je 12, tak aby byl zachován individuální přístup.

Platba:

50% z ceny do 2 dnů po registraci 

50% nejpozději do 65 dnů před odjezdem

 číslo účtu 2501833018/2010 do VS Vaše jménoREFERENCE

"Cesta k sobě mě dovedla do ráje plné nádherného prostředí, chvilek s krásnými ženami, s tebou, s Tvojí energií, jógou, meditacemi, prostě TOP. Děkuji ti a ještě jednou děkuji i vesmíru, že mně toto umožnil. Myslím si, že jsem se hodně napojila na sebe a snažila se vytěžit pro sebe maximum. Přijela jsem odpočatá, s energií klidu, s vděkem ke všemu, co mě potkalo. A i moje okolí poznalo, že jsem se tzv. hodila do klidu a vše v práci řeším s klidem a nadhledem....Jela jsem se tam zklidnit, nabrat energii a to se mně podařilo".

~Jitka

"Indie je pro mě krásná země, věděla jsem kam jedu, neb Nepál je vedle a mentalita, kultura, lidé jsou stejní. Resort byl určitě moc příjemný, v přírodě, mimo turistickou část, bylo pro mě překvapením samotné ajurvédské léčení :-) Meditační lekce pro mě nové, inspirativní. Ráda pojedu i na další pobyty, klidně i jinam. Za mě příjemný pobyt".

~Ivana

"Líbilo a bavilo mě toho hodně - bylo to aktivní a zároveň čas na odpočinek a relax. Líbilo se mi místo v přírodě, kousek k moři. A líbily se mi nové věci - vědomé dýchání, přednášky o ajurvédě, čakrách, a taky ecstatický tanec. Jóga na pláži a meditace v chůzi. Poznání a zažití alespoň trochu ajurvédy. Ochutnávka jiné kuchyně, země, kultury, lidí. Co víc si přát. A já ti za to moc děkuji a děkuji i sobě, přesně to jsem v tu dobu měla zažít a uchovat v srdci."

~Jana

"Co bylo ale nejlepší, bylo Bětky držení bezpečného prostoru. Bětka má zkušenosti s provázením ženskými kruhy, se seberozvojem, jógovými a pranajámovými praxemi, ale také s vnímáním, jakou dynamiku aktivit volit podle aktuálního rozpoložení účastnic. Všechny aktivity byly dobrovolné, citlivě a tématicky na sebe navazovaly. Zažila jsem během nich spoustu AHA momentů, hlubokých uvědomění a některé pro mě byly nové úplně."

"Hodně se mi líbilo propojení s ajurvédskou léčbou, procedurami, rozhovory s ajurvédským lékařem, jeho vlídnost a domácí úkoly."

~Eva

"Indie pro mě znamenala Výzvu v mnoha ohledech: ať už po stránce finanční, nebo strachu z cestování... Vše se nakonec zvládlo i s ,,bonusy" ! A teď Poznání: Indie je za mě určitě Země neomezených možností, kde je možné i nemožné. Fascinovala mě ta rozmanitost všeho druhu, kde vše se dá propojit se vším...ale nedá se to ani popsat, vřele doporučuji to prostě vidět na vlastní oči".

~Šárka

"Co se týká resortu Ayurveda Clinic, tak naprostá spokojenost : krásné prostředí , bylo o nás skvěle postaráno a luxusní strava. Díky za Ayurvédské procedury a masáže. Uskutečnila jsem si konečně svůj dlouholetý sen."

~Šárka

"Pobyt mi dal mnohem více, než pro co jsem si přijela. Moc se mi po Indii stýská, je tam cítit neskutečná energie."

~Marcela

"Nejvíce se mi líbil harmonický jógový program vytvořený doslova na míru skupiny v daném čase a prostředí a ájurvédské masáže. Všechny lekce byly obohacující. Mezi mé favority patří jin jóga s muzikoterapií. Celý pobyt byl harmonický a cítila jsem, že jsem tam, kde mám v daný čas být, nazvala bych to čistou synchronicitou".

~VlaďkaDotazy a rezervace