Jógový pobyt Goa, Indie

21.- 31. ledna 2024

Cesta k sobě

Během těchto deseti dnů budete mít možnost se odreagovat, zregenerovat a zastavit, což Vám umožní se ponořit hlouběji do svého nitra. Ubytování je situováno v Ajurvédském rezortu, který je obklopen panenckou přírodou a je stituován v tradiční indické vesnici 20 minut chůze od  pláže. Chatky jsou postaveny z místního dřeva, mají vlastní umývárnu s toaletou v západním stylu, ventilátor, klimatizaci, elektrickou zásuvku, ručníky a pohodlné matrace. Cena také zahrnuje vegetariánskou indickou stravu z místních organických surovin.

Terapie pančakarma určená k odstranění hluboko zakořeněných stresů a nečistot ve fyziologii. Sezónně se doporučuje k udržení a podpoře duševní pohody u zdravých lidí a v případě potřeby k obnovení rovnováhy u nemocných.

Dále se můžete těšit na bohatý program, který je sestaven tak, abyste zároveň měli dostatek volného času na procházky na pláži, koupání, bytí, plynutí, čtení, debatování a jiné.

Den začneme ranní jógou, která se bude skládat z různých dechových cvičení (Pranayama), pozic (Asan) a meditace (Dhyana). Po snídani budete mít osobní prostor na panšakarmu, vycházky na pláž a odpoledne se sejdeme na další program, který se bude skládat např. z Osho meditace, dýchací cvičení, přednášky o čakrách, učení tradičních indických manter, ecstatického tance nebo další lekce jógy. Po večeři bude opět volný prostor nebo muziko terapie či Jóga Nidra, která vás naladí na klidné spaní a vědomé snění.

Příklad programu:

Den 1:                                                                      

8:00 - 9:30 Ranní jóga                       

10:00 - 11:00 Snídaně/brunch               

11:00 - 14:00 Koupačka/volno                      

14:00 - 16:00 přednáška o čakrách                       

16:00 - 19:00 Volno                                        

19:00 - 20:00 Večeře               

21:00 - 21:30 Muzikoterapie

Den 2:                                                                       

8:00 - 9:30 Ranní jóga                                   

10:00 - 11:00 Snídaně/brunch                      

11:00 - 17:00 Koupačka/volno/možnost ajurvédských mašáží            

17:00 - 18:00 Hatha jóga                 

19:00 - 20:00 Večeře                              

21:00 - 22:00 Jóga Nidra                       


Tento jógový pobyt je vytvořen pro všechny příznivce jógy; jak začátečníky, tak i pro ty kteří jógu nikdy nevyzkoušeli či pro pokročilé jedince, kteří se chtějí posunou za své hranice, ale v každodenním životě na to nemají čas a energii. Je to příležitost se ponořit hlouběji do své duše, najít nový životní směr nebo se seznámit s podobně naladěnými lidmi. Budeme společně cvičit, tančit, radovat se, a to vše v za podpory hřejivé náruče Matky Indie. Namaste.

Kdo tě bude provázet:

ALŽBĚTA PEŠKOVÁ

Alžběta je česko-americká studentka a učitelka jógy, tantry a meditace - zakladatelka Ananta Yoga Tantra. Svou jógovou cestu začala ve svých 20 letech, kdy pocítila hluboké volání po své duchovní cestě. Krátce na to začala cestovat a plnit si své sny. Bylo to v roce 2009, kdy se jóga stala jejím životním stylem a v roce 2011 začala sdílet svou vášeň. Studovala u mnoha učitelů různé styly jógy po celém světě. Její každodenní sádhana (jógová praxe) zahrnuje ásany, pránájámu, mantry a meditaci, díky kterým roste každý den. Jejím posláním je sdílet své znalosti a zkušenosti s cílem zlepšit životy lidí.

Dále bude pobobyt obohacen místíma zkušenýma jogínama.


Co je v ceně zahrnuto:

 • 10 nocí v resortu v chatkáchs WC, sprchou a některé s terasou
 • plná penze (indická vegetariánská organická strava)
 • Čaj, kafe, voda po celý den
 • 2 lekce jógy denně (Hatha, Yin, Nidra, Vinyasa flow)
 • Semináře (čakrový systém, učení manter)
 • Osho meditace
 • Muzikoterapie
 • 7 dní pančakarma
 • konzultace s doktorem 

O lekcích a seminářích:

 • Lekce jógy různých stylů jsou rozvrhnuty tak, aby byla nastavena rovnováha mezi Jin a Jang energiemi v našem těle.
 • Čakrový seminář - lekce na téma našeho energetického těla, co je čakra a jakou roli hraje nejen v naší jógové praxi, ale i v našem životě. Proč čakrám věnovat pozornost a jak jejich harmonizace může ovlivnit naše životy.
 • Extatický tanec - oslava volným tancem na duchovně povznášející se hudbu. Zde můžete prozkoumat přirozené pohyby svého těla, uvolnit se a hrát si!
 • Osho meditace - Osho Meditace je vhodná pro začátečníky, nepotřebujete žádné zkušenosti s meditací. Součástí meditace je aktivní pohyb, aktivuje naši vnitřní energii a uvolňuje napětí. Je to jednoduchý způsob, jak se dostat do přítomnosti. ("Ať děláte cokoli, nenechte minulost pohnout svou myslí; nenechte se vyrušit budoucností. Protože minulost už není a budoucnost ještě není. Žít ve vzpomínkách, žít v představách znamená žít v neexistenci. Osho")
 • Muzikoterapie - Zvuk dokáže převibrovat frekvence z nízké energie jako je vina či strach k vyšším vibracím lásky a radosti. To je důvod, proč konkrétní písně a druhy hudby v nás často vyvolávají specifické typy emocí. To je podstatou i léčení zvukem, což je prastará léčebná technika, která využívá tónové frekvence k uvedení těla do stavu vibrační rovnováhy a harmonie.

Co v ceně není:

 • Letenka
 • možnost ajurvédských procedur po celou dobu pobytu
 • Doprava z/na letiště (okolo 800 Kč jedna cesta, taxi bude zajištěn a lze sdílet vozidlo)
 • Výlety po okolí, nakupování

Cena: 

 10 nocí v dvoulůžkové chatce se stravou a programem:

do 10. 10. 2023 24 900 Kč tato cena je omezena pro prvních pět jogínů.

od 11. 10. 2023 26 900 Kč

10 nocí v jednolůžkové chatce se stravou a programem:

do 10. 10. 2023 29 900 Kč

od 11. 10. 2022 31 900 Kč

Maximální počet zúčastněných je 12, tak aby byl zachován individuální přístup.

Platba:

50% z ceny do 2 dnů po registraci 

50% nejpozději do 65 dnů před odjezdem

 číslo účtu 2501833018/2010 do VS Vaše jméno


Panchakarma je starověký systém ájurvédských omlazovacích terapií

Terapie panchakarma určená k usnadnění odstranění hluboko zakořeněných stresů a nečistot ve fyziologii. Sezónně se doporučuje k udržení a podpoře duševní pohody u zdravých lidí a v případě potřeby k obnovení rovnováhy u nemocných.

Naše těla se řídí svými vlastními jedinečnými rytmy a rytmy prostředí, jako jsou počasí a sezónní změny. Reagují také na to, co do nich vkládáme, a na situace a okolnosti, ve kterých žijeme a pracujeme. Toxicita může pocházet z našeho jídla, našich vztahů, našeho prostředí, dokonce i z našich vlastních myšlenkových vzorců. V průběhu času, možná i několik let, pokud vědomě nepracujeme na zmírnění těchto zkušeností, dochází k nahromadění toxicity na všech úrovních: fyzické, mentální, emocionální a duchovní.

Panchakarma je proces, kterým můžeme očistit a zmírnit degenerativní vlivy těchto zkušeností a toxických materiálů. Je však třeba říci, že přijímání nebo absolvování těchto terapií nebo léčby bude úspěšnější a efektivnější, pokud se bude brát ohled na životní styl obecně. Naše těla mají přirozené způsoby odstraňování toxinů a léčba Panchakarma zvyšuje jejich schopnost tak činit.

Některé toxiny nahromaděné v těle jsou rozpustné ve vodě a doporučuje se hodně přijímat vodu, aby buňky zůstaly hydratované a poskytly médium (vodu) pro snadné odstranění ve vodě rozpustných toxinů ledvinami (moč) a kůží (pot). Některé toxiny však potřebují médium na bázi oleje, které je rozloží, aby se dostaly do gastrointestinálního traktu a kůže, která má být odstraněna. Panchakarma to zajišťuje pomocí olejů, které vyhovují konkrétnímu typu těla.

Odstraněním těchto toxinů umožňuje tělu dostat se do rovnováhy, čímž podporuje vlastní omlazení těla.Terapie panchakarma se skládají z různých uklidňujících a výživných procedur zaměřené na obnovení rovnováhy a harmonie v těle.

Panchakarma znamená pět akcí. Tradičně se při změně každého ročního období doporučuje několik dní panchakarma a ájurvédské terapie. To pomáhá eliminovat nahromadění konkrétní dóši. Panchakarma je očistná terapie používaná v ájurvédě. Slovo Panchakarma znamená pět akcí a odkazuje na pět procedur určených k intenzivní očistě a obnovení rovnováhy v těle, mysli a emocích. Panchakarma je používána ájurvédskými lékaři jako léčba široké škály zdravotních stavů a také jako preventivní opatření.Dotazy a rezervace